Scroll to top
Sezon 2020/21 OŚRODEK SZKOLENIA LOTNICZEGO AEROKLUBU ZIEMI LUBUSKIEJ
Share
  • WITAMY W OŚRODKU SZKOLENIA LOTNICZEGO AEROKLUBU ZIEMI LUBUSKIEJ

BEZPIECZEŃSTWO BEZ KOMPROMISÓW

Jesteśmy dumni z tego, jak dbamy o naszą flotę samolotów, ponieważ
robimy to z największą uwagą i troską o najwyższy standard bezpieczeństwa.

Redukcja wydatków i maksymalizacja zysku kosztem bezpieczeństwa?

Zdajemy sobie sprawę, że zachowanie niektórych podmiotów w wielu szkołach lotniczych na całym świecie może budzić uzasadnione wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa prowadzonych przez nich szkoleń. Źródłem tego jest najczęściej nieuzasadnione dążenie do redukcji kosztów i maksymalizacji zysku, co w konsekwencji obniża poziom bezpieczeństwa i w nieuzasadniony sposób zwiększa ryzyko narażenia studentów na niebezpieczne okoliczności. OSL AZL traktuje sprawę bezpieczeństwa absolutnie priorytetowo i gwarantuje doskonale utrzymaną flotę. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących stosowanych przez nas procedur.

Regularnie inwestujemy w samoloty oraz ich konserwację i utrzymanie, nie szukając żadnych „dróg na skróty” i dopilnowując wszystkich szczegółów z najwyższą starannością. Obowiązkowe przeglądy, z których jako certyfikowana szkoła lotnicza jesteśmy rozliczani urzędowo, to tylko niewielka część regularnie podejmowanych przez nas działań.

W trosce o najwyższe bezpieczeństwo, przeprowadzamy również własne, wewnętrzne testy i kontrole, a cały nasz zespół, począwszy od stałego (!) zespołu działu technicznego i mechaników, po kierowników odpowiedzialnych za sprawy bezpieczeństwa oraz monitorowania zgodności, to ludzie z wieloletnim doświadczeniem oraz ogromnym poczuciem obowiązku i odpowiedzialności.

W Ośrodku Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej organizujemy m.in. kurs pilota śmigłowca czy kurs na licencję PPL A

***UWAGA***

Podejmując otwarcie trudne zagadnienia, o których się nie mówi i raczej zamiata się je pod dywan, nie odnosimy się bezpośrednio do żadnej konkurencyjnej szkoły lotniczej, a jedynie do wątków poruszanych na forach oraz przez naszych uczniów i doświadczonych instruktorów. Robimy to po to, aby uświadomić przyszłych studentów-pilotów OSL AZL, jakie wartości są dla nas ważne oraz przekazać im nasz otwarty i etyczny styl pracy, który jest fundamentem naszych działań. Kluczowe jest również dla nas to, aby w przyszłości, po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu uprawnień, nasi absolwenci kontynuowali swoją pasję i pracę w oparciu o dokładnie te same wartości.

Related posts