Scroll to top
Sezon 2020/21 OŚRODEK SZKOLENIA LOTNICZEGO AEROKLUBU ZIEMI LUBUSKIEJ
Share
  • WITAMY W OŚRODKU SZKOLENIA LOTNICZEGO AEROKLUBU ZIEMI LUBUSKIEJ

Jak to jest być pilotem i jak nim zostać?

Na te pytania i na wiele innych odpowie pilot Dominik Punda – zielonogórzanin i przede wszystkim wychowanek Ośrodka Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, którego trudno złapać nie tylko w Zielonej Górze, ale i tak po prostu... na stałym lądzie.

Dominik Punda – Kapitan A320/A321 Wizz Air. Szkolenie do licencji szybowcowej i samolotowej zawodowej odbył w Ośrodku Szkolenia Lotniczego AZL.

Nie tylko odpowie na pytanie jak zostać pilotem ale również na wszystkie wasze pytania, ale sam niepytany (jest nawet na to stosowny branżowy dowcip) opowie o tajemniczych skrótach w swojej licencji samolotowej A320/SE/ME, FI, CRI/ME, IRI, MCCI, CRMI, FLIGHT TEST CAT II, o drodze jaką przeszedł w stosunkowo krótkim czasie, aby zdobyć wymarzony zawód.

Opowie nam również o tym, jak leci się małym tłokowym samolotem z Melbourne do Zielonej Góry, jaką porę roku wybrać planując lot jeszcze mniejszym samolotem z USA do Europy, jak wygląda szkolenie na Airbusa i czy piloci dostają różne posiłki w czasie lotu, a także na jakim etapie są próby w locie polskiego odrzutowca Flaris testowanego na naszym lokalnym lotnisku komunikacyjnym Zielona Góra!

Spotykamy się w czwartek – 28. listopada 2019 o godzinie 11:00 w sali Uniwersytetu Zielonogórskiego nr 302 – budynek A2 przy ul. Szafrana.

Related posts