Scroll to top
Sezon 2020/21 OŚRODEK SZKOLENIA LOTNICZEGO AEROKLUBU ZIEMI LUBUSKIEJ
Share
  • WITAMY W OŚRODKU SZKOLENIA LOTNICZEGO AEROKLUBU ZIEMI LUBUSKIEJ

SZKOLIMY TEORETYCZNIE I PRAKTYCZNIE DO LICENCJI SPL, PPL A, CPL A, ATPL I WIELU INNYCH. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYCH KURSACH I SPRAWDŹ JAK ZOSTAĆ PILOTEM

60 lat doświadczenia

Ośrodek Szkolenia Lotniczego AZL powstał ponad pół wieku temu z potrzeby
rozwoju Aeroklubu Ziemi Lubuskiej i chęci dzielenia się swoim doświadczeniem
z innymi, którzy pasjonowali się lataniem lub byli zdecydowani na karierę pilota.

Rozwijamy skrzydła od ponad pół wieku

Wszystko zaczęło się w 1957 roku, kiedy powstał Aeroklub Ziemi Lubuskiej.

Od 1962 roku do czasu przemian w 1990 roku, głównym celem szkoły lotniczej w AZL było pozyskanie osób, które z czasem zasiądą za sterami samolotu wojskowego.

Lotnicza Akademia Wojskowa

Ogromne znaczenie dla Ośrodka Szkolenia Lotniczego AZL miało utworzenie Liceum Lotniczego w Zielonej Górze w 1979 roku. Było to drugie liceum tego typu, obok tego w Dęblinie (Polskie Liceum Ogólnokształcące przygotowujące kandydatów do studiowania na Lotniczej Akademii Wojskowej).

OSL AZL rośnie w siłę

Gdy coraz więcej absolwentów OSL AZL zaczęło wychodzić
do świata lotnictwa, wykazując się doskonałą wiedzą i umiejętnościami
lotniczymi, szkoła zaczęła rosnąć w siłę, nieustannie rozwijając się do dziś.

Rozszerzona oferta szkoleniowa i nowe możliwości

Wraz z dynamicznym wzrostem liczby studentów, bardzo szybko wzrosła liczba samolotów i instruktorów. Dziś OSL AZL posiada jedną z najszerszych ofert szkoleniowych w Europie. 

Właśnie dzięki tak imponującemu spektrum szkoleń, pozwalających pilotom zdobywać nowe uprawnienia i poszerzać swoje kwalifikacje, a także dzięki doskonałym warunkom do nauki, jesteśmy obecnie jedną z bardziej atrakcyjnych szkół lotniczych nie tylko w Polsce, ale też w Europie i poza jej granicami.

Zapraszamy do zapoznania się z szerokim spektrum naszych szkoleń, obejmującym zarówno loty zapoznawcze i podstawowe kursy latania, jak również licencje zawodowe, a także możliwości zdobywania nowych uprawnień oraz poszerzania swoich kwalifikacji. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu!

Spod skrzydeł OSL AZL

Nie sposób jest wymienić nazwiska wszystkich pilotów, których nauczyliśmy
latać. Wśród nich znajdują się między innymi kpt. Tadeusz Wrona, który
jako pierwszy w historii bezpiecznie wylądował awaryjnie Boeingiem 767 bez
wysuniętego podwozia, co obiegło się szerokim echem na całym świecie.

Tysiące absolwentów realizujących się w świecie lotnictwa

Wierzymy, że wyszkoleni przez nas piloci są członkami bardzo elitarnej grupy. Współpracujemy ze wszystkimi naszymi uczniami, aby pomóc im osiągnąć wyznaczone cele. 

Zapraszamy do obejrzenia niezwykle ciekawego spotkania na Fly Film Festival z kpt Tadeuszem Wrona – absolwentem Ośrodka Szkolenia Lotniczego AZL.

Dowiedz się więcej o pilotach którzy wyszli spod skrzydeł Ośrodka Szkolenia Lotniczego AZL

Historia lubi
zataczać koła

16 stycznia 2020r. podpisaliśmy porozumienie z Uniwersytetem
Zielonogórskim w sprawie szkolenia pilotów samolotowych
i przyszłych mechaników lotniczych w OSL AZL

Mechanika Lotnicza na Uniwersytecie Zielonogórskim

Dziś historia zatacza koło, bo choć nie istnieje już zielonogórskie Liceum Lotnicze, to niedawno powstał kierunek Mechanika Lotnicza na Uniwersytecie Zielonogórskim, co sprawiło, że pierwotna misja OSL AZL – zapewnienia uczniom narzędzi, których potrzebują, aby odnieść sukces w złożonym świecie lotnictwa – nabrała nowego znaczenia.

Kształcenie na specjalności Mechanika Lotnicza wymaga bowiem dużej ilości zajęć praktycznych przy samolotach będących w bieżącej eksploatacji. Dzięki temu, że właśnie takimi samolotami dysponuje Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, powróciliśmy do naszych korzeni i najlepszych tradycji współprowadząc ten wyjątkowy kierunek z Uniwersytetem Zielonogórskim. 

Masz pytania?

Naszym celem jest udzielenie Ci wszystkich niezbędnych informacji.
Dlatego każdy dzień w OSL AZL jest dniem otwartym, a zainteresowanym
kandydatom oferujemy również możliwość LOTU ZAPOZNAWCZEGO.

U nas każdy dzień jest dniem otwartym

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, jesteśmy świadomi pytań i wątpliwości, z jakimi przychodzą do nas osoby marzące o uzyskaniu licencji pilota.

Wiemy, że w procesie podjęcia tej decyzji najważniejsze jest uzyskanie wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania, aby mieć możliwość w pełni świadomej analizy i podjęcia ostatecznej decyzji o udziale w kursie, a tym samym wyborze ścieżki zawodowej pilota.