Scroll to top
OSL AZL
Share

Zapłać za wszystko z góry? Nie u nas.

W OSL AZL podchodzimy indywidualnie we wszystkich kwestiach finansowych.
Nie oczekujemy od studentów, aby zapłacili za całe szkolenie i wszystkie godziny latania z góry. Oto dlaczego.

Każdego studenta traktujemy indywidualnie, rozumiejąc że każdy ma odmienną sytuację osobistą, priorytety życiowe i dostępną ilość czasu. Dlatego w procesie komunikacji z przyszłymi pilotami bez wyjątku opieramy się indywidualnych rozmowach i ratalnych, a nie jednorazowych płatnościach, doskonale wiedząc że:

1. Zrobienie licencji to proces – to nauka często połączona z innymi obowiązkami, nierzadko związanymi z osobną karierą zawodową lub naukową, rodziną czy równoczesnym zbieraniem środków na kontynuowanie realizacji marzenia aby zostać pilotem.

2. Nawet jeśli student posiada całość środków finansowych na zrobienie licencji, zawód pilota to bardzo odpowiedzialna i pełna wyrzeczeń nauka i praca, o czym wiele osób przekonuje się dopiero w trakcie szkolenia. Zdarza się również, że studenci dopiero w trakcie szkolenia orientują się, że praca pilota to jednak nie jest ich powołanie. W Ośrodku Szkolenia Lotniczego AZL chcemy, żeby od samego początku do końca udział w kolejnych etapach szkolenia był Twoim świadomym wyborem, a nie przymusem wynikającym z uprzednio podjętej decyzji lub dokonanej płatności za cały kurs pilota. Dlatego też zawsze doradzamy i informujemy uczniów o potencjalnych kosztach całego procesu, jednak nigdy nie oczekujemy od nich z góry pełnej gotowości finansowej – kariera pilota to przecież jedna z najbardziej indywidualnych i różnorodnych karier zawodowych na świecie!

3. Pomimo starań i wsparcia naszych instruktorów, wylatanie tylko obowiązkowej liczby godzin nie zawsze gwarantuje optymalny poziom wyszkolenia przyszłego pilota. Może na to wpływać zarówno czas i intensywność szkolenia, jak również osobiste uwarunkowania studenta. Wprawdzie zdecydowanej większości naszych uczniów wystarcza szkolenie w wymiarze tylko obowiązkowej liczby godzin, to jednak nasze indywidualne podejście do każdego przyszłego pilota uniemożliwia jednoznaczne określenie z góry niezbędnej ilości godzin, a co za tym idzie nie pozwala na zapłacenie za całe szkolenie przed jego rozpoczęciem.

Świadomie i według swojego własnego planu z naszym

indywidualnym podejściem i pełnym wsparciem w realizacji celów.

Reasumując, zdajemy sobie sprawę, że wymaganie płatności za całość szkolenia z góry to praktyka obecna na polskim i zagranicznym rynku lotniczym, jednak dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort naszych studentów oraz dbałość o efektywne wykorzystanie przez nich opłaconego czasu szkolenia. Dlatego w OSL AZL płatności są rozkładane według indywidualnych postępów w nauce naszych uczniów, wspierając ich w realizacji ich własnych planów, krok po kroku.

Related posts