Scroll to top
Sezon 2020/21 OŚRODEK SZKOLENIA LOTNICZEGO AEROKLUBU ZIEMI LUBUSKIEJ
Share
  • WITAMY W OŚRODKU SZKOLENIA LOTNICZEGO AEROKLUBU ZIEMI LUBUSKIEJ

INSTRUKTOR - doskonały pilot czy doskonały nauczyciel?

To nigdy nie powinien być wybór. W tej kwestii nie należy iść nigdy na żaden "kompromis".
Instruktor lotniczy musi być nie tylko biegłym pilotem, ale też doświadczonym mentorem.

Doskonale wiemy że nawet najbardziej doświadczony pilot nie zawsze musi być wartościowym nauczycielem.

Osoba, która nauczy Cię latać, zawsze będzie miała specjalne miejsce w Twoim sercu. Nam również zawsze jest miło jest słuchać wywiadów z naszymi absolwentami – na przykład z kpt. Tadeuszem Wroną, który często wraca do swojego „pierwszego lotu” oraz naszego aeroklubu, gdzie nauczył się latać.

Nie wyobrażamy sobie, żeby Twój instruktor nie miał wszystkich najlepszych cech nie tylko pilota, ale również mentora – tak, aby umiał poprowadzić Cię dydaktycznie i praktycznie przez ten kluczowy czas na Twojej drodze do kariery pilota. Dlatego dysponujemy profesjonalną kadrą instruktorską, która łączy autorytet z nastawieniem na zrozumienie, otwartość i umiejętność dzielenia się swoim doświadczeniem. W Ośrodku Szkolenia Lotniczego AZL relacje pomiędzy uczniem-pilotem i kadrą instruktorską to przyjaźnie na całe lata.

W kadrze OSL AZL są tylko i wyłącznie zatrudnieni na stałe piloci, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie instruktorskie

W OSL AZL szkolenia są realizowane tylko przez pilotów, którzy na stałe z nami współpracują i posiadają wieloletnie doświadczenie instruktorskie. Nigdy nie angażujemy w proces nauczania pilotów-instruktorów, którzy dopiero są w trakcie realizacji obowiązkowych do uzyskania licencji zawodowej godzin latania, a także nie zatrudniamy ich „tymczasowo”, aby „szkolili” naszych studentów podczas odrabiania swoich godzin. 

Zdajemy sobie sprawę, że jest to praktyka obecna w szkolnictwie lotniczym na całym świecie, jednak dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort naszych studentów oraz dbałość o efektywne wykorzystanie przez nich opłaconego czasu szkolenia.

***UWAGA***

Podejmując otwarcie trudne zagadnienia, o których się nie mówi i raczej zamiata się je pod dywan, nie odnosimy się bezpośrednio do żadnej konkurencyjnej szkoły lotniczej, a jedynie do wątków poruszanych na forach oraz przez naszych uczniów i doświadczonych instruktorów. Robimy to po to, aby uświadomić przyszłych studentów-pilotów OSL AZL, jakie wartości są dla nas ważne oraz przekazać im nasz otwarty i etyczny styl pracy, który jest fundamentem naszych działań. Kluczowe jest również dla nas to, aby w przyszłości, po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu uprawnień, nasi absolwenci kontynuowali swoją pasję i pracę w oparciu o dokładnie te same wartości.

Related posts