Scroll to top
OSL AZL
Share

Aeroklub Ziemi Lubuskiej, na którego terenie znajduje się nasz Ośrodek Szkolenia Lotniczego AZL, rozpoczął budowę całkiem nowego Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych! Jednym z jego elementów będzie Stacja Obsługi Technicznej, zlokalizowana w nowo budowanym hangarze.

Dzięki temu, zarówno praktyczne szkolenie przyszłych mechaników lotniczych, jak i serwisowanie i naprawa statków powietrznych, będą mogły odbywać się w jednym i tym samym miejscu!

Budowa hangaru na potrzeby Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych kosztować będzie niemal 4 mln złotych. Obiekt postawi konsorcjum budowlane z Poznania, które wygrało przetarg na realizację tej inwestycji. Jak podkreśla Artur Haładyn, wszystko odbędzie się w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

- To będzie wyjątkowe miejsce, które może mieć znaczący wpływ na rozwój branży lotniczej w naszym regionie

– mówi Jarosław Gniazdowski, wicedyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, ciesząc się z podpisania umowy na budowę Stacji Obsługi Samolotów.

Dodajmy, że Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych w Przylepie powstaje w ramach projektu „Zawodowcy” dofinansowywanego z funduszy unijnych.

Budowa nowego hangaru na lotnisku w Przylepie ma się zakończyć w przyszłym roku.

Related posts