Scroll to top
Sezon 2020/21 OŚRODEK SZKOLENIA LOTNICZEGO AEROKLUBU ZIEMI LUBUSKIEJ
Share
  • WITAMY W OŚRODKU SZKOLENIA LOTNICZEGO AEROKLUBU ZIEMI LUBUSKIEJ

Jak zostać pilotem? Aktualne szkolenia OSL AZL

Zapraszamy do zapoznania się z szerokim spektrum szkoleń OSL AZL, obejmującym zarówno loty zapoznawcze i podstawowe kursy latania,
jak również licencje zawodowe, a także możliwości zdobywania nowych uprawnień oraz poszerzania swoich kwalifikacji. Koncentrujemy się
na spersonalizowanych i indywidualnych rozwiązaniach szkoleniowych, zdając sobie sprawę z tego, że każdy pilot ma inne cele,
doświadczenie i poziomy biegłości. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu!

UWAGA!
Szkolenia teoretyczne do licencji LAPL, PPL, SPL odbywają się cyklicznie w każdy ostatni weekend miesiąca.
Zapraszamy do uczestnictwa, przy czym przypominamy o konieczności wcześniejszego zgłoszenia celem rejestracji uczestnika w ULC.

Fascynuje Cię lotnictwo i samoloty? Marzysz o tym aby zostać pilotem? Jesteś w idealnym miejscu żeby rozpocząć przygodę, która może stać się pasją Twojego życia i sposobem na spędzanie wolnego czasu. A z czasem może stać się również sposobem na życie i zarabianie pieniędzy.

Jak zostać pilotem – od czego zacząć?

Zanim rozpoczniesz kurs pilota zacznij od lotu zapoznawczego i sprawdź swoje predyspozycje. Po tej próbie znajdziesz więcej odpowiedzi i zweryfikujesz swoje odczucia. Lot zapoznawczy wypadł pomyślnie, a Twoje zmysły zostały jeszcze bardziej pobudzone? To dobry znak i czas na wybór odpowiedniego kursu.

Licencja pilota – Który kurs wybrać?

W Ośrodku Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej oferujemy bardzo szeroki wachlarz szkoleń i kursów. Który powinien być jednak ten pierwszy? Licencja pilota, która najczęściej otwiera bramę do pozostałych szkoleń i licencji zawodowych oraz od której swoją przygodę z lotnictwem zaczyna najwięcej adeptów jest Licencja Pilota Turystycznego PPL (Private Pilot Licence). Jest ona wydawana na samoloty (A) lub śmigłowce (H). W przypadku samolotów oznaczana jest jako PPL(A), a śmigłowców PPL(H) – Private Pilot Licence – Aeroplane / Helicopter .

Kurs pilota – przebieg

Kursy pilota przeprowadzane w naszym ośrodku składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W zależności od wybranego szkolenia ilość godzin i zagadnienia różnią się i są opisane w zakładce każdego z kursów. Ponadto przed przystąpieniem do pierwszego samodzielnego lotu konieczne jest dostarczenie orzeczenia lotniczo – lekarskiego (min. 2 klasa). Po odbyciu całego cyklu szkolenia oraz zdaniu egzaminu teoretycznego przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną przyszły pilot może przystąpić do egzaminu praktycznego, który zdaje się na samolocie używanym do szkolenia. Uzyskanie licencji pilota PPL(A) pozwala pełnić obowiązki dowódcy każdego samolotu tłokowego, jednosilnikowego do maksymalnej masy startowej 5700 kg, czyli całkiem spore samoloty!

Licencja pilota – cena

Uzyskanie licencji pilota turystycznego to cena rzędu 25-30 tysięcy złotych biorąc pod uwagę szkolenie teoretyczne, praktyczne i koszt egzaminów. Powyższa licencja otwiera drogę do kolejnych kursów i szkoleń zwiększających uprawnienia m.in. do lotów nocnych VFR czy do lotów na samolotach wielosilnikowych MEP(L).