Scroll to top
Sezon 2020/21 OŚRODEK SZKOLENIA LOTNICZEGO AEROKLUBU ZIEMI LUBUSKIEJ
Share
Back
SAMOLOT ŚMIGŁOWCE SZYBOWCE

LOT ZAPOZNAWCZY

  • TERMIN KURSU:

    SAMOLOT - CAŁY ROK SZYBOWIEC - W SEZONIE SZYBOWCOWYM (MAJ-WRZESIEŃ)

  • LOKALIZACJA:

    OŚRODEK SZKOLENIA LOTNICZEGO AZL

Scroll

SAMOLOTY SZYBOWCE ŚMIGŁOWCE

LOT ZAPOZNAWCZY

Lot zapoznawczy samolotem, szybowcem lub helikopterem jest doskonałym sposobem na sprawdzenie swoich predyspozycji przed rozpoczęciem szkolenia lotniczego. W kabinie znajdziecie się z doświadczonym instruktorem, który zadba o wasze bezpieczeństwo oraz sprawi, że lot pozostawi po sobie niezapomniane wspomnienie. Bardzo często lot zapoznawczy jest wstępem do lotniczej kariery.

SAMOLOTY SZYBOWCE ŚMIGŁOWCE

LOT ZAPOZNAWCZY - INFORMACJE OGÓLNE

Każdy lot zapoznawczy samolotem, szybowcem czy helikopterem poprzedza zapoznanie ze statkiem powietrznym, z przyrządami pokładowymi, działaniem sterów, zasadami łączności w kabinie oraz obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa.

Lot zapoznawczy obejmuje podstawowe manewry takie jak start, lądowanie, lot po prostej, zmiany wysokości lotu, zakręty. W czasie lotu zapoznawczego instruktor na bieżąco informuje o wskazaniach przyrządów, siłach aerodynamicznych działających na płatowiec oraz podstawowych przepisach i procedurach lotniczych.

Dzięki lotowi zapoznawczemu można w pełni świadomie podjąć decyzję o szkoleniu lotniczym; jego wykonanie nie zobowiązuje do kontynuacji szkolenia.

Ponadto oferujemy również inne kursy i szkolenia np. kurs na licencję PPL(A), kurs na pilota śmigłowca

MASZ PYTANIA?

Z przyjemnością udzielimy Ci wszystkich dodatkowych informacji.

Zapraszamy do kontaktu