Scroll to top
OSL AZL
Share
Back
SAMOLOTY

PPL(A) – Licencja Pilota Turystycznego (Samolot)

  • Lokalizacja:

    Ośrodek Szkolenia Lotniczego AZL

  • Termin:

    Cały rok

Scroll

OŚRODEK SZKOLENIA LOTNICZEGO AZL

PPL(A) - Licencja Pilota Turystycznego (Samolot)

Ogólne informacje

Szkolenie na licencję PPL (A) rozpoczniesz od podstaw pilotowania samolotu, a skończysz na długich samodzielnych przelotach, co będzie doskonałym wstępem do latania w przyszłości dużymi samolotami odrzutowymi.

Posiadacz PPL(A) może wykonywać obowiązki dowódcy każdego samolotu tłokowego do masy startowej 5700 kg (czyli całkiem sporego) nie używanego odpłatnie, z ograniczeniem do lotów dziennych (chyba, że pilot posiada odpowiednie uprawnienia do lotów nocnych VFR i do lotów IFR, które również można uzyskać w naszym Ośrodku).

Teoria PPL(A)

Do tego celu wykorzystujemy naszą platformę e-learningową, dodatkowo spotykamy się na wykładach oraz na konsultacjach z naszymi instruktorami.

Po szkoleniu teoretycznym czeka was egzamin państwowy przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną, do którego na pewno doskonale was przygotujemy.

Podczas kursu na licencję PPL(A) przerabiać będziemy tematykę związaną z następującymi przedmiotami:

– Prawo lotnicze oraz procedury kontroli ruchu lotniczego.
– Człowiek – możliwości i ograniczenia
– Meteorologia
– Łączność
– Zasady lotu
– Procedury operacyjne
– Wykonanie i planowanie lotu
– Ogólna wiedza o statku powietrznym
– Nawigacja

Praktyka PPL(A)

Szkolenie odbywa się na samolotach Cessna 150/152, Cessna 172, Tecnam p2008 JC, PZL 150 Koliber.

Część praktyczna kursu obejmuje naukę startu i lądowania, loty po kręgu z instruktorem i samodzielne, loty bez widoczności ziemi, loty trasowe, przeloty na duże lotniska komunikacyjne i procedury awaryjne.

Szkolenie na pilota kończy się egzaminem państwowym przeprowadzanym przez Egzaminatora Państwowej Komisji Egzaminacyjnej.

Wymagania PPL(A)

Wiek:

w dniu przystąpienia do szkolenia na pilota ukoń­czo­ne co najmniej 16 lat (osoba ubiegająca się o licencję PPL(A) musi mieć ukończone 17 lat)

Orzeczenie lotniczo-lekarskie:

Klasa 1 lub 2 (niezbędne przed pierwszym lotem samodzielnym)

Orzeczenie Klasy 1 jest ważne przez rok, chyba że zaznaczono inaczej. Orzeczenie Klasy 2 jest przyznawane zazwyczaj tak samo jak Klasy 1, ale jest dłużej ważne.