Scroll to top
Sezon 2020/21 OŚRODEK SZKOLENIA LOTNICZEGO AEROKLUBU ZIEMI LUBUSKIEJ
Share
  • WITAMY W OŚRODKU SZKOLENIA LOTNICZEGO AEROKLUBU ZIEMI LUBUSKIEJ

SZKOLIMY TEORETYCZNIE I PRAKTYCZNIE DO LICENCJI SPL, PPL, CPL, ATPL I WIELU INNYCH. DOWIEDZ SIĘ JAK ZOSTAĆ PILOTEM I SPRAWDŹ POZOSTAŁĄ NASZĄ OFERTĘ

Co nas wyróżnia

Dlaczego OSL AZL jest obecnie jedną z najbardziej
atrakcyjnych szkół lotniczych w Polsce i poza jej granicami?

Naszym uczniom przekazujemy przede wszystkim nasz otwarty i etyczny styl pracy, który jest fundamentem naszych działań.

Na bardzo konkurencyjnym rynku, jakim jest lotnictwo, chcemy wyróżniać się przede wszystkim tym, co dla przyszłych pilotów jest najważniejsze - warunkami do nauki, gwarancją bezpieczeństwa, czyli kompleksową obsługą starannie eksploatowanych, niezawodnych, zawsze dostępnych samolotów po przystępnych cenach oraz, co najważniejsze, doświadczoną, przyjazną kadrą instruktorską, która rozpoznaje i reaguje na indywidualne potrzeby pilotów-studentów OSL AZL.

Podejmujemy otwarcie trudne zagadnienia, o których się nie mówi i raczej zamiata się je pod dywan. Robimy to po to, aby uświadomić przyszłych studentów-pilotów OSL AZL, jakie wartości są dla nas ważne oraz przekazać im nasz otwarty i etyczny styl pracy, który jest fundamentem naszych działań. Kluczowe jest również dla nas to, aby w przyszłości, po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu uprawnień, nasi absolwenci kontynuowali swoją pasję i pracę w oparciu o dokładnie te same wartości.

Nasza lokalizacja
to wielkie wyróżnienie

Funkcjonujemy równolegle na dwóch stanowiskach – na spokojnym
i komfortowym obszarze Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, które nie jest lotniskiem
komunikacyjnym, a zatem nie odbywają się tutaj regularne loty oraz
jednocześnie zaledwie 10 minut od najbliższego lotniska komunikacyjnego
- Port Lotniczy Zielona Góra w Babimoście.

Dlaczego tak ważna jest nasza lokalizacja?

Dzięki braku regularnego ruchu lotniczego na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, możemy prowadzić tam bardzo efektywne szkolenia, przykładowo obejmujące nawet do dziesięciu cykli startu i lądowania w ciągu godziny, co na lotniskach komunikacyjnych jest absolutnie niemożliwe, a realna przepustowość dla lotów szkoleniowych jest nawet kilkukrotnie mniejsza, właśnie ze względu na odbywający się tam ruch lotniczy. 

Dzięki tak dużej gęstości lotów oraz ograniczeniu nieprzewidzianych zdarzeń, nasze szkolenia są znacznie bardziej efektywne niż w innych szkołach lotniczych, co pozwala studentom oszczędzić ich czas i pieniądze. Równocześnie, po nabraniu ogłady lotniczej i pewności siebie, nasi studenci w naturalny sposób zaczynają spędzać coraz więcej czasu na pobliskim lotnisku komunikacyjnym, a także na innych, bardziej oddalonych, zatłoczonych lotniskach, co dotyczy już wszystkich szkół lotniczych, niezależnie od ich lokalizacji.

Absolwenci i ich kariery

Wierzymy, że wyszkoleni przez nas piloci są członkami bardzo elitarnej grupy i dlatego współpracujemy ze wszystkimi naszymi uczniami, aby pomóc im osiągnąć ich wymarzone cele również po ukończnych szkoleniach w OSL AZL.
Przedstawiamy poniżej niektóre linie lotnicze, dla których pracują absolwenci Ośrodka Szkolenia Lotniczego AZL.

i wiele, wiele innych...

Dowiedz się więcej TUTAJ o pilotach, którzy wyszli spod skrzydeł OSL AZL

Masz pytania?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, jesteśmy świadomi kompleksowej listy pytań i wątpliwości, z jakimi przychodzą do nas osoby marzące o uzyskaniu licencji pilota. Wiemy, że w procesie podjęcia takiej decyzji najważniejsze jest uzyskanie jasnych informacji i odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania tak, aby mieć faktyczne poczucie świadomego przemyślenia wszystkich aspektów tego zawodu.

Naszym celem jest udzielenie Ci wszystkich informacji. Dlatego każdy dzień w Ośrodku Szkolenia Lotniczego AZL jest dniem otwartym. Oferujemy również możliwość LOTU ZAPOZNAWCZEGO.