Scroll to top
OSL AZL
Share
Back
SAMOLOTY ŚMIGŁOWCE SZYBOWCE

Lot zapoznawczy

  • Lokalizacja:

    Ośrodek Szkolenia Lotniczego AZL

  • Termin:

    Cały rok

Scroll

OŚRODEK SZKOLENIA LOTNICZEGO AZL

LOT ZAPOZNAWCZY

Ogólne informacje

Lot zapoznawczy samolotem, szybowcem lub helikopterem jest doskonałym sposobem na sprawdzenie swoich predyspozycji przed rozpoczęciem szkolenia lotniczego. W kabinie znajdziecie się z doświadczonym instruktorem, który zadba o wasze bezpieczeństwo oraz sprawi, że lot pozostawi po sobie niezapomniane wspomnienia. Bardzo często lot zapoznawczy to pierwszy krok w lotniczej karierze. Jest to również doskonała okazja do zadania pilotowi wszystkich nurtujących Was pytań.

Każdy lot zapoznawczy poprzedzony jest zapoznaniem ze statkiem powietrznym oraz jego przyrządami pokładowymi, które dostarczają pilotowi informacji o locie – takich jak wysokość, prędkość względem powietrza, prędkość pionowa, kurs, i wiele innych kluczowych dla lotu informacji.

 

Pilot-instruktor zapozna Was również z działaniem sterów, zasadami łączności w kabinie oraz obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa.

Lot zapoznawczy obejmuje podstawowe manewry takie jak start, lądowanie, lot po prostej, zmiany wysokości lotu, zakręty. W czasie lotu zapoznawczego instruktor na bieżąco informuje o wskazaniach przyrządów, siłach aerodynamicznych działających na płatowiec oraz podstawowych przepisach i procedurach lotniczych.

Dzięki lotowi zapoznawczemu można w pełni świadomie podjąć decyzję o szkoleniu lotniczym; jego wykonanie nie zobowiązuje do kontynuacji szkolenia.