Scroll to top
OSL AZL
Share

SIERPNIOWA PODSTAWÓWKA

Od soboty, 19.08., w Ośrodku Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej trwa kolejna szybowcowa "podstawówka".

Kolejka do startu…

Tuż po wschodzie słońca, my już gotowi do lotów!

Jeżeli tylko pogoda pozwala, nowi adepci szybownictwa spotykają się już o 5:15 rano – wtedy warunki są najlepsze do początkowego etapu szkolenia. Powietrze jest spokojne, nie ma jeszcze termiki i turbulencji. Dodajmy, że wschód Słońca jest dopiero ok. 5:50! Ale wyciągnięcie szybowców z hangaru i dociągnięcie ich na start, wraz z odprawą przedlotową, trwa ok. 45min, tak że pierwsze loty rozpoczynamy o 6.

Później dołączają do nich ich koleżanki i koledzy, którzy ukończyli już szkolenie podstawowe, ale mają jeszcze trochę lotów do odbycia przed przystąpieniem do egzaminu praktycznego – np. godzinny samodzielny lot na termikę.

Aktualnie gościmy również naszych kolegów i koleżanki szybowników z Niemiec. Przyjechali oni ze swoimi szybowcami w nasze skromne progi, i latają gdy tylko jest pogoda! Albo za wyciągarką, albo za naszą Wilgą.

Około 11-12 jest już więc nas na Kwadracie spora gromadka. Na hol co prawda trzeba wtedy trochę poczekać (ustawia się cała kolejka), ale za to jest miła i wesoła atmosfera, można porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i ciekawymi historiami – lotniczymi i nie tylko.

W tym tygodniu na lotnisku w Przylepie ćwiczono również akrobacje samolotowe, w piątek zaś podczas przeprowadzania lotów zapoznawczych szybowcami towarzystwa dotrzymywali nam skoczkowie spadochronowi.

Hol za Wilgą

Naprężona, start!

Aktualną podstawówkę szybowcową prowadzą nasi instruktorzy Agata, Marcin i Miłosz. Szkolenie podstawowe potrwa do końca sierpnia.

Podoba Ci się? A może sam/a spróbujesz? Szkolenie szybowcowe jest dla każdego!

Sprawdź naszą ofertę szkoleń lotniczych.

Related posts